select language english deutsch
Nemocnice Komerční programy a služby Neurologie

Neurologie

Dopravně-neurologické vyšetření v Nemocnici Blansko

Vyšetření řidiče z povolání (dle § 87a zákona č. 361/ 2000 Sb.)

Vyšetření se skládá ze dvou částí: EEG vyšetření (elektroencefalografie = vyšetření elektrické aktivity mozku)  a neurologického vyšetření.

Jak postupovat?

1. Objednání na specializované neurologické ambulanci v době 07:00 - 15:00 hodin - telefon: 516 838 325.  Tato ambulance se nachází v budově nemocnice ve 3.podlaží.

2. Termín, který dostanete, je termín vyšetření EEG. Na vyšetření se dostavte cca o 15 minut dříve a ve specializované ambulanci si vyzvedněte žádanku na EEG vyšetření a zdravotní dotazník, který je nutno přinést vyplněný na další návštěvu neurologa! Současně si domluvíte termín další návštěvy.

3. Na vyšetření EEG si nezapomeňte s sebou přinést žádanku na dopravně neurologické vyšetření od Vašeho posuzujícího lékaře se základními údaji o vaší zdravotní minulosti (žádanku vystavuje praktický nebo závodní lékař, u kterého jste registrováni a který Vám na závěr vystaví posudek na základě Vašich výsledků ze všech současnou legislativou požadovaných vyšetření). Bez této žádanky nelze EEG ani neurologické vyšetření provést! Vlastní EEG vyšetření trvá cca 30minut, po něm je možné odejít domů.

4. Při další návštěvě budete vyšetřen(a) neurologem, který Vám sdělí i výsledek EEG vyšetření. Neurolog Vám zároveň vystaví nález, který odevzdáte Vašemu posuzujícímu lékaři. Toto vyšetření trvá cca 30- 40 minut.

5. Dopravně neurologické vyšetření není výkonem hrazeným ze zdravotního pojištění. Cena tohoto kompletního vyšetření (neurologické a EEG) je 1310 Kč a úhrada v hotovosti se provádí na pokladně nemocnice.

6. Pokladna nemocnice  se nachází v přízemí  tzv. krčku, tj. ve spojovací chodbě mezi nemocnicí a poliklinikou.

Nález Vám bude vydán až po předložení dokladu o zaplacení.

ElektroEncefaloGrafie - EEG

Co je EEG?
EEG je vyšetřovací metoda, která se používá ke sledování činnosti mozku.
2008 - 2019 © Nemocnice Blansko; CMS: ceskyserver.cz, webdesign: jak.cz