select language english deutsch
Nemocnice Lůžková oddělení Společný lůžkový fond - stanice C

Společný lůžkový fond - stanice C

MUDr. Rábová Renata
Vedoucí lékař stanice C: MUDr. Rábová Renata
Telefon: 516 838 271
E-mail: rabova@nemobk.cz

Staniční sestra: Řezníčková Bohdana
Telefon: 516 838 275
E-mail: slfcss@nemobk.cz


Společný lůžkový fond - stanice C Nemocnice Blansko

Primář: MUDr. Formánková Naděžda
Telefon: 516 838 200
E-mail: formankova@nemobk.cz

Zástupce primáře: MUDr. Libor Novák
Telefon : 516 838 209, 516 838 202
E-mail: novak@nemobk.cz

SLF C

Stanice C je jednou ze tří stanic společného lůžkového fondu Nemocnice Blansko.
Má k dispozici 15 lůžek v pokojích dvou až třílůžkových. Jeden z pokojů je větší, má kapacitu 4 až 5 lůžek a jsou zde ukládáni pacienti, kteří potřebují zvýšenou ošetřovatelskou péči. Stanice C nabízí k využití nadstandardní pokoj, který je jednolůžkový, s vlastním sociálním zařízením (sprcha, WC), vybavený navíc barevnou TV a možností připojení na internet. Při plánované hospitalizaci je nutno objednat pokoj předem. Svůj zájem o tento pokoj sdělte lékaři, který provádí plánovaný příjem k hospitalizaci nebo plánované objednání k operačnímu výkonu. Při akutních příjmech je možnost využít nadstandardní pokoj v případě, je-li volný. Cena za nadstandardní pokoj je 500,- Kč/noc, při dlouhodobé hospitalizaci vyžadujeme platbu v týdenním intervalu. 
Na stanici SLF C jsou léčeny choroby z interních oborů a z oboru kožního lékařství, podobně jako na stanicích A a B. Vzhledem ke kvalifikovanému personálu (působí zde lékaři se specializovanou způsobilostí z oboru pneumologie) je ale stanice C přednostně využívána pro diagnostiku a léčbu pacientů s plicními nemocemi. Nejčastěji se jedná o záněty plic, průdušek a pohrudnice, astma bronchiale, chronickou obstrukční plicní nemoc, zhoubné a nezhoubné nádory, plicní fibrózu a plicní sarkoidózu. Je zde rovněž prováděna diagnostika plicní tuberkulózy, její léčba však probíhá v jiném zdravotnickém  zařízení.
    Pracoviště úzce spolupracuje s klinikou TRN ve  FN Brno, s Masarykovým Onkologickým ústavem v Brně na Žlutém kopci,  klinikou TRN FN v Olomouci a Odborným léčebným ústavem v Jevíčku.

2008 - 2018 © Nemocnice Blansko; CMS: ceskyserver.cz, webdesign: jak.cz